Jak probíhala výuka

Projekt je zaměřený na sbližování lidí s místní krajinou a tím, co je v ní přírodně hodnotné. Zní to jako klišé, ale skutečnost ukázala, že tohle téma dovede chytit za srdce.

Žáci se dozvěděli, co je soustava chráněných území Natura 2000. Totiž že to není nic divného ani záhadného, ale že je to zajímavá příroda, kterou mohou navštěvovat v blízkosti své školy nebo místa, kde bydlí.
Sami žáci se stali tvůrci „naučné stezky“ touto lokalitou. Není to klasická naučná stezka s velkými panely plnými informací, které stejně málokdo čte. V terénu byly umístěny cedulky s QR kódy (které jsou čitelné pro většinu moderních telefonů a podobných zařízení). Pod kódy se skrývá virtuální obsah, který návštěvníky o území informuje hravým způsobem. Autory tohoto virtuálního průvodce jsou děti.

Pod vedením našich lektorů proběhly dvě vyučovací hodiny ve škole a průzkumná výprava na lokalitu, během níž jsme instalovali QR kódy. Společně s učitelem pak žáci dotvořili obsah stezky a poslali nám jej. My jsme jej převedli do elektronické podoby.

Výsledky snažení celého týmu si právě prohlížíte. Podívejte se také do Galerie a stáhněte si Metodiku a veškeré materiály k výuce. Přečtěte si, jak projekt hodnotily děti.