Výukové materiály

vyukove_materialy

Chystáte se do přírody? Přemýšlíte, jak se co nejlépe připravit na výuku v městské divočině? Nahlédněte do metodických pokynů k výuce v městském prostředí, kde najdete tipy na konkrétní činnosti, několik zásad, jak se v městské přírodě chovat, a další zdroje informací.

 

Chcete se dozvědět více podrobností o městské divočině? Přečtěte si náš metodický list.

 

Připravili jsme pro vás také užitečnou pomůcku – určovací kolečka ptáků. Jde o praktický způsob, jak mohou žáci a další zájemci, poznat druhy ptáků, které se ve městském prostředí vyskytují nejčastěji. Jednotlivé druhy jsou vyobrazeny pomocí barevné kresby, která názorně vyobrazuje důležité určovací znaky.

kolecka_stromykolecka_ptaci

Pro poznávání stromů jsme pro vás vyrobili určovací kolečka stromů a keřů. Na každém kolečku je vyobrazeno 15 stromů/dřevin, u každého stromu/dřeviny jsou uvedeny základní informace, obrázek celého stromu, listu, plodu.

Kolečka jsou vytištěna na kartonu a zalaminována – jsou tedy vhodná i do terénu. Díky finanční podpoře Nadačního fondu Zelený poklad byla všechna výše uvedená kolečka rozeslána v jednom kusu na všechny plzeňské školy.