OBRAZY HISTORIE REGIONU

uvodni

Poznávejte s žáky historii sudetských regionů interaktivní formou.

Prostřednictvím již vzniklých rozhovorů s pamětníky i na základě vlastního bádání poznávali žáci z pohraničních regionů Horní Falce a Plzeňského kraje historii i současnost bývalých sudetských oblastí. Žáci a žákyně navštívili místa zaniklých obcí a seznámili se s dopady velkých dějin na životy konkrétních lidí. Sami si také vyzkoušeli jejich roli při inscenování vlastní divadelní hry na téma historie a příběhů z jejich regionu.

Projekt, který realizovalo CpKP západní Čechy a Volkshochshuleim Landkreis Cham e.V. navazoval na společné aktivity českých a německých partnerů s názvem Živé paměti Sudet a Příběhy Sudet

Důležitým výstupem projektu je metodika ke vzdělávacímu programu pro II. stupeň základních škol, která obsahuje metodické poznámky k jednotlivým aktivitám projektu. S ní i s výstupy projektu – divadelními hrami a dalšími se můžete seznámit zde:

logolink-600x151Projekt „Obrazy historie regionu“ je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie Program přeshraniční spolupráce Cíl 3 ČR – Svobodný stát Bavorsko 2007–2013, Evropská unie „Investice do Vaší budoucnosti“.